Wykładowcy na świecie

Paulina Tabor: Moja lektorska przygoda w Shenyang (Chiny)

Ukończenie Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego dało mi nowe możliwości rozwoju. Od dawna chciałam połączyć możliwość nauczania języka obcego z szansą na podszlifowanie swojej znajomości języka chińskiego.
Wszystkie te marzenia udaje mi się obecnie realizować na lektoracie w Shenyang, w Chinach. Jestem lektorką na Uniwersytecie Północno-Wschodnim. Prowadzę zajęcia dla studentów wszystkich kierunków, w tym również intensywny kurs języka polskiego dla rusycystów.
W kwietniu 2018 r. utworzyliśmy także Klub Języka i Kultury Polskiej. Na dodatkowych zajęciach studenci poznają lepiej nasz język i kulturę. W czerwcu 2018 r. odbyły się również Dni Kultury Polskiej, które wsparł Uniwersytet Śląski, w tym Szkoła Języka i Kultury Polskiej. Również dzięki naszym wspaniałym gościom z UŚ i ich pomocy, całe wydarzenie zakończyło się sukcesem.
Wyjazd zagraniczny pozwala mi na spełnienie zawodowe, satysfakcję z wykonywanych obowiązków i dogłębne poznawanie chińskiej kultury. Serdecznie polecam naszą „podyplomówkę” wszystkim, którzy kochają język polski i nauczanie języków obcych oraz chcieliby przeżyć niezapomnianą przygodę!

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: