Dodane: 2014-11-19

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako obcego lub drugiego z Białorusi

Stowarzyszenie "Bristol" i Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ na zlecenie Ambasady RP w Mińsku współorganizują warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako obcego lub drugiego z Białorusi.
Na Białorusi spotkania warsztatowe z nauczycielami przeprowadzą: Urszula Dobesz (Uniwersytet Wrocławski) i Karolina Jędrych (Uniwersytet Śląski). Kursy odbędą się w kilku miastach: Mińsku, Wołożynie, Brasławiu i Głębokich. W zajęciach łącznie będzie uczestniczyło około 90 osób. Ponadto wykładowcy z Polski przeprowadzą zajęcia na Państwowym Uniwersytecie Białoruskim oraz w Centrum-Movia w Mińsku. W Centrum-Movia spotkają się z osobami biorącymi udział w projektach tłumaczeniowych.
Projekt organizacyjnie i finansowo wspierany jest przez Ambasadę RP w Mińsku.
Warsztaty odbędą się w terminie - 21-27 listopada 2014 roku.