Dodane: 2014-01-22

Petycja w obronie lektoratu języka polskiego na Uniwersytecie Stendhala w Grenoble

Szanowni Państwo,
od dłuższego czasu Uniwersytet Stendhala w Grenoble podejmuje kroki zmierzające do zamknięcia lektoratu języka polskiego.
W imieniu autorów pozwalam sobie przesłać Państwu tekst petycji w obronie stacjonarnego kursu języka polskiego:

Petycja została napisana po francusku. Jej autorzy domagają się zachowania kursów języka polskiego w dotychczasowej formie oraz kontynuowania współpracy z Polską. Dokument ma trafić do władz uniwersytetu w połowie przyszłego tygodnia.

Na dole strony znajduje się formularz umożliwiający podpisanie petycji (pola obowiązkowe to imię, nazwisko, miasto, kraj i adres e-mail). Będę wdzięczna za każdy podpis ! (w obecnej sytuacji są one na wagę złota).
Chciałabym także prosić o rozesłanie poniższego linku do wszystkich osób, którym leży na sercu promowanie języka i kultury polskiej za granicą.

Dziękuję za zrozumienie oraz pomoc.

Z wyrazami szacunku,

Olga Bambrowicz