Dodane: 2013-06-18

Została wręczona prestiżowa nagroda POLONICUM

Nagrodę Polonicum za wybitne osiągnięcia w krzewieniu języka i kultury polskiej w świecie otrzymał Instytut Slawistyki Zachodniej na Uniwersytecie w Lipsku. W imieniu zespołu nagrodę odebrali: prof. Danuta Rytel-Schwarz, prof. Wolfgang Schwarz i dr Hans-Christian Trepte. W imieniu Polonicum statuetkę wręczył prof. Andrzej Zieniewicz.

Zarząd Stowarzyszenia "Bristol" przekazuje gratulacje Kolegom pracującym w Instytucie Slawistyki Zachodniej na Uniwersytecie w Lipsku oraz życzenia kolejnych sukcesów naukowych i dydaktycznych.

Szczególne gratulacje przekazujemy Członkom Stowarzyszenia współtworzącym polonistykę w Lipsku: prof. dr hab. Danucie Rytel-Schwarz i Agnieszcze Zawadzkiej.

Zobacz więcej: artykuł w Kwartalniku Polonicum