Dodane: 2019-07-02

Nad Bajkałem odbywa się IV letnia szkoła języka polskiego - relacja Jekatieriny Starodworskiej

  Minął pierwszy dzień IV Letnej Szkoły Języka Polskiego nad Bajkałem. Dopłyneliśmy do Wielkich Kotów statkiem, a niedługo rozpoczęło się spotkanie integracyjne. Poznaliśmy się nawzajem, odpowiedzieliśmy na najróżniejsze pytania wydobyte z czarodziejskiej czapki (np. "Jak głęboki jest Bajkał? Proszę podać odpowiedź w metrach", "Gdzie można kupić kawałek lipcowego nieba?" i "Jaki jest twój ulubiony język programowania?"), zaśpiewaliśmy kilka piosenek z tradycyjnego śpiewnika naszej letniej szkoły, a nawet zatańczyliśmy.
  Wieczorem przy ognisku nastąpił ciąg dalszy śpiewania: były piosenki znane wszystkim i nowe, w różnych językach, i nie obeszło się bez głównego przeboju poprzednich letnich szkół - "Szła dzieweczka" z elementami języka migowego. W Rosji jako wolontariuszki pracują członkowie naszego Stowarzyszenia - Monika Maciejewska (UAM) i Agnieszka Kamińska (Politechnika Krakowska).