Dodane: 2019-04-11

Stowarzyszenie „Bristol” obecne na Dziesiątym Konkursie Piosenki o Nagrodę Rektora Politechniki Krakowskiej

W kwietniu odbył się X Konkurs Piosenki o Nagrodę Rektora Politechniki Krakowskiej. Na dziesięciolecie dziesięcioro wykonawców zaprezentowało po dwa utwory. Każdy wykonał jedną piosenkę w języku polskim. Drugi utwór młodzi artyści prezentowali w dowolnym języku, najczęściej wybierali piosenkę w swoim języku narodowym. Uroczystość uświetnił dr hab. prof PK Jerzy Zająć, prorektor ds. kształcenia, dr Tomasz Jeleński, dyrektor Międzynarodowego Centrum Kształcenia PK, dr hab. Aleksandra Achtelik, prezes Stowarzyszenia "Bristol" i wicedyrektor SJiKP, wykładowcy Centrum. Konkurs wygrała studentka z Kazachstanu - Alya Appassova, drugie miejsce zajął Bilguun Davakhuu, student z Mongolii. Studenci przygotowywali się pod czujnym okiem pracowników Centrum m.in. Edyty Gałat, Agnieszki Kamińskiej, Magdaleny Bernat-Protaziuk.