Dodane: 2018-04-24

Ostatki i początki, czyli VI Dyktando Polskie w Briańsku

Już po raz szósty na Państwowym Uniwersytecie im. I.G. Pietrowskiego miało miejsce Dyktando Polskie. W tym roku gościliśmy w murach naszego uniwersytetu przedstawiciela Ambasady RP w Moskwie panią Katarzynę Cudny, która jednocześnie jest lektorką języka polskiego jako obcego w Instytucie Polskim oraz nauczycielkę języka polskiego na Ukrainie panią Natalię Ogon. Tym razem studenci mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pisania na dwóch poziomach: początkującym oraz zaawansowanym. Dla jednych było to już czwarte i zarazem ostatnie dyktando, dla innych wręcz przeciwnie – pierwsze dyktando z języka polskiego. Dla jednych i drugich było to niezapomniane przeżycie.

Laureaci – grupa początkująca:
1 miejsce Albina Zagulina
2 miejsce Irina Nowikowa
3 miejsce Karina Szerba

Laureaci – grupa zaawansowana:
1 miejsce Julia Jaszutina
2 miejsce Daria Kugajewa
3 miejsce Anastazja Jelisieenko

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym i życzymy im samych sukcesów w dalszej nauce języka polskiego. Szczególne podziękowania należą się także Ambasadzie RP w Moskwie, która ufundowała nagrody dla zwycięzców VI Dyktanda Polskiego.