Dodane: 2018-04-04

Dni Języka Polskiego w Kaliningradzie

  W dniach 22-23 marca 2018 r. w Instytucie Nauk Humanistycznych Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu im. I. Kanta w Kaliningradzie odbyły się Dni Języka Polskiego, których częścią było XV, jubileuszowe, dyktando z języka polskiego. Tekst dyktanda autorstwa dr Tatiany Szkapienko z Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu im. I. Kanta odczytał, jak co roku, prof. dr hab. Tadeusz Palmowski z Uniwersytetu Gdańskiego.
  Nagrody dla laureatów ufundował Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie, który z ogromnym zaangażowaniem wspiera promocję języka i kultury polskiej w regionie.
  W ramach Dni Języka Polskiego odbyły się również wykłady zaproszonych gości: dr hab. Aleksandry Achtelik z Uniwersytetu Śląskiego oraz mgr Katarzyny Cudny z Instytutu Polskiego w Moskwie.
  Ponadto wszyscy uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w kiermaszu polskich książek oraz spróbować swoich sił w zabawach ortograficznych przygotowanych przez studentów polonistyki Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu im. I. Kanta w Kaliningradzie.

<