Dodane: 2016-09-16

Ukazał się nowy podręcznik do nauczania języka polskiego jako obcego autorstwa Barbary Morcinek-Abramczyk. Zachęcamy do zapoznania się z tą nową propozycją dydaktyczną

Podręcznik „Polski jest prosty” jest przeznaczony do nauki języka polskiego osób japońskojęzycznych, które dopiero rozpoczynają naukę. Specyfika nauczania Japończyków skłoniła autorkę do stworzenia podręcznika, w którym osoba ucząca się odnajdzie nie tylko wiedzę gramatyczną i leksykalną, ale także informacje o kulturze polskiej i japońskiej. Włączenie elementów kultury japońskiej ma na celu ułatwienie początkującemu studentowi prezentowania swojego świata i swojej kultury po polsku, wyjaśniania niektórych różnic obyczajowych, opowiadania o charakterystycznych dla kuchni japońskiej potrawach. Podręcznik rozpoczyna się od obszernej części fonetycznej, a w skład każdej kolejnej lekcji wchodzą ćwiczenia fonetyczne, które są dostosowane do problemów z wymową, z którymi najczęściej borykają się japońscy studenci. Do każdej lekcji dołączona została także część „Zapamiętaj”, w której zaprezentowano zagadnienia z zakresu kultury polskiej i ich podobieństwa bądź różnice względem zjawisk z kultury japońskiej. Polecenia do zadań i informacje o kulturze zostały przetłumaczone na język japoński, co znacznie ułatwi studentom korzystanie z podręcznika. Teksty do słuchania zostały zamieszczone na stronie internetowej, z której uczący się mogą je pobrać na dowolne urządzenie mobilne. Barwne postaci, zabawne dialogi i pozwalające na utrwalenie materiału gramatycznego i leksykalnego ćwiczenia to kolejne powody, dla których warto zakupić podręcznik „Polski jest prosty”.