Aktualności

Dodane: 2015-10-21

Nowości wydawnicze. Ciekawa propozycja podręcznika do nauczania dzieci i młodzieży

  Prezentowany podręcznik jest pierwszą częścią serii pod wspólnym tytułem „Z Anią przez Polskę”. Jest to seria dwujęzycznych książek przeznaczona do nauki języka polskiego jako obcego dla dzieci i młodzieży kształcących się w polskich szkołach sobotnich w rzeczywistości anglojęzycznej. Celem podręcznika jest wprowadzenie w świat języka polskiego i kultury polskiej dzieci, które w ogóle nie miały styczności z językiem polskim lub też ich kontakt z polszczyzną był minimalny.
  Poziom pierwszy serii jest przeznaczony dla uczniów w wieku 7-10 lat. Aby ułatwić naukę, podręczniki na dwa poziomy serii: pierwszy i drugi zostały zaplanowane w wersji dwujęzycznej polsko-angielskiej. Podręczniki na kolejne poziomy będą opracowane wyłącznie w wersji polskojęzycznej, Autorki zakładają bowiem, że uczniowie na tyle poznają już język, że poradzą sobie w polskojęzycznymi poleceniami. Pomocą w przyswajaniu nowego słownictwa jest zamieszczony na końcu każdego podręcznika dwujęzyczny słowniczek.
  Integralnym składnikiem nauczania z serią „Z Anią przez Polskę” są plansze słownikowo-obrazkowe. Plansze są materiałami uzupełniającymi i wspierającymi naukę języka polskiego w klasie - zostało na nich zgromadzone najważniejsze słownictwo, które występuje w podręczniku i które dzieci powinny przyswoić po zakończeniu edukacji na danym poziomie. Do podręcznika są też dołączone „Wskazówki metodyczne dla nauczycieli”.

Zobacz:
- Z Anią przez Polskę - okładka
- Z Anią przez Polskę - Wskazówki metodyczne dla nauczyciela - okładka
- Dni tygodnia - Miesiące - Pory roku - plansza

Stowarzyszenie „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
Sekretariat:
tel. +48 (22) 625-42-53, +48 (22) 625-42-67
fax +48 (22) 625-75-23


Copyright © 2017 Stowarzyszenie „Bristol”
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Nawigacja strony:

 

Organizacyjne: