Dodane: 2015-03-31

Ortografia nie taka straszna

20 marca na Państwowym Uniwersytecie w Briańsku odbyło się III Dyktando Polskie. Wzięli w nim udział studenci Wydziału Stosunków Międzynarodowych oraz Wydziału Języków Obcych, a także sympatycy języka polskiego związani ze Stowarzyszeniem Dom Polski w Briańsku. Gośćmi honorowymi byli: Józef Bryll, prezes Stowarzyszenia Polska Wschód oraz Zdzisław Jacaszek wiceprezes Stowarzyszenia Polska Wschód. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem poświęconym tradycjom zarówno polskim, jak i innych krajów. Jury w składzie: Julia Osipowa, Olga Pawlenko, Anna Andrejewa oraz Aleksandra Rusek wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w trzech kategoriach:
pierwszy rok – Warwara Apokina (pierwsze miejsce), Julia Jaszutina (wyróżnienie);
drugi rok – Anna Dragan, Vladyslava Volzhskaya;
trzeci rok – Eugenia Kurbajewa, Natasza Lagutina.

Na laureatów czekała miła niespodzianka w postaci kilkudniowej wycieczki do Warszawy. Natomiast wyróżnieni otrzymali mi.in. książki i słowniki polsko-rosyjskie.
W imieniu organizatorów chciałabym bardzo serdecznie podziękować fundatorom nagród, Stowarzyszeniu Polska Wschód, Szkole Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz miastu Konin.

Relację przygotowała Aleksandra Rusek

Państwowy Uniwersytet w Briańsku
absolwentka Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego UŚ

Relacja z III Dyktanda Polskiego: http://www.youtube.com/watch?v=gGCKJPtOraQ