Aktualności

Ratujmy lektorat języka polskiego na Uniwersytecie w Barcelonie!


Likwidowana jest kolejna możliwość uczenia się języka polskiego w Europie! Tym razem władze Uniwersytetu w Barcelonie zamierzają zlikwidować lektorat języka polskiego. Studenci tamtejszego Uniwersytetu zwracają się do nas z prośbą o pomoc i interwencję, choćby w postaci podpisu pod petycją w obronie języka polskiego. Z Barcelony przyjeżdża do nas wielu studentów uczących się języka polskiego, są zafascynowani Polską i naszą kulturą. Chcą się uczyć jezyka polskiego, chcą poznawać Polskę i polską kulturę. Zwracamy się z apelem o pomoc barcelońskim polonistom. Poniżej fragment listu Alberta, studenta z Barcelony, który był stypendystą na Uniwersytecie Śląskim:
"W tym tygodniu napisano na stronie internetowej Wydziału Filologii Uniwersytetu Barcelońskiego, że od września zniknie możliwość uczenia się języka polskiego. Polski zniknie razem z ośmioma językami (!!). My, studenci nie zgadzamy się z taką zmianą, więc postanowiliśmy osiągnąć podpisy, żebyśmy przekonali uniwersytet, że decyzja ta to wielki błąd (tu znajdziesz więcej informacji: http://poloniabarcelona.pl/nasze-forum/temat/chcemy-jezyk-polski-na-uniwersytecie/). Poza tym szukamy wsparcia poza krajem".

Prosimy o wsparcie polonistów w Barcelonie.

Zarządu Stowarzyszenia "Bristol" apeluje do Wszytskich Członków Stowarzyszenia o wsparcie działań na rzecz zachowania lektoratu języka polskiego na Uniwersytecie w Barcelonie!

 

Coryright © 2012 Stowarzyszenie „Bristol”
02-078 Warszawa
ul. Krzywickiego 34
tel.: +48 (22) 625-42-53
tel.: +48 (22) 625-42-67
fax: +48 (22) 625-75-23

Projekt i wykonanie: www.kosler.pl